fbpx
Home / Zabiegi czy krem / Zabieg z użyciem botoksu, a może skuteczny krem przeciwzmarszczkowy?

Zabieg z użyciem botoksu, a może skuteczny krem przeciwzmarszczkowy?

Nieubłagalnie upływający czas

W miarę upływu czasu nasza skóra zmienia się, a na twarzy pojawiają się coraz głębsze zmarszczki. Każda kobieta zadaje sobie pytanie jak może temu zjawisku przeciwdziałać i spowodować, żeby oznaki upływu czasu cofnęły się. Do wyboru mamy zabiegi pielęgnacyjne dostępne w gabinetach kosmetycznych, operacje plastyczne oraz zastosowanie nowatorskich substancji aktywnych w codziennych kremach przeciwzmarszczkowych. Częstym wyborem Pań chcących zmniejszyć widoczność istniejących zmarszczek jest zabieg ostrzykiwania skóry toksyną botulinową, ale niestety wiąże się to z ingerencją w naszej skórze, kosztami i systematycznym powtarzaniem zabiegu, aby rezultaty były trwałe.

Correctionist_botoxlike_synake

Unikatowy peptyd SYN-AKE

Kosmetologia w dzisiejszych czasach oferuje nam substytut botoxu stosowany w dermokosmetykach najwyższej jakości. Unikatowy peptyd SYN-AKE naśladuje funkcje toksyny botulinowej czyli zakłóca przekazywanie sygnałów nerwowych, które stymulują mięśnie mimiczne twarzy do skurczu. Syn-ake w przeciwieństwie do botoxu działa szybko, trwale, ale w pełni odwracalnie. Bezpieczeństwo i działanie substancji botox-like zostało gruntownie przebadane. Przenoszenie impulsów nerwowych do mięśni jest zahamowane, a mięśnie twarzy rozluźnione. Syntetyczny tripeptyd naśladuje neurotoksynę znajdującą się w jadzie żmii świątynnej. Działanie tego składnika polega na tym, że tak jak jad węża powoduje paraliż mięśniowy, syntetyczna pochodna jadu działa tymczasowo, aby osłabić mięśnie twarzy oraz zapobiec tworzeniu się lub pogłębieniu zmarszczek. Peptyd ten zmniejsza siłę skurczu komórek mięśniowych, wygładzając zmarszczki mimiczne w krótkim czasie.  Jego działanie skupia się na natychmiastowym i trwałym zmniejszeniu linii mimicznych. Jest przydatny w kremach przeciwstarzeniowych i dermokosmetykach do spłycania zmarszczek. Jego skuteczność jest bardzo efektywna: ma doskonałe właściwości wygładzające skórę i zmniejsza głębokość zmarszczek na twarzy w ciągu zaledwie kilku dni.

Botoks a skuteczny krem

Substancje działające podobnie jak botoks posiadają bardzo duży potencjał pielęgnacyjny w dziedzinie kosmetyków należy jednak pamiętać, że użycie takiej substancji w preparacie będzie miało o wiele większy wpływ na naszą skórę jeżeli sięgniemy po specyfiki o najwyższej jakości. Jako świadomi konsumenci wiemy ze zwykłe kremy drogeryjne nie będą działać tak samo skutecznie jak dermokosmetyki dostępne w aptekach. Preparaty dermatologiczne muszą charakteryzować się nie tylko dobrym składem, ale także mieć wysokie stężenia substancji aktywnych i posiadać promotory wchłaniania, które spowodują, że te składniki głęboko przenikną nawet do skóry właściwej.

 

Sensilis Correctionist

Preparaty z peptydem SYN-AKE są dość unikatowe na rynku dermo-kosmetycznym, jedną z pionierskim firm, która wprowadziła ten składnik do Correctionist_botoxlike_smswoich kremów jest marka Sensilis. Linia Correctionist posiada nie tylko wysokie stężenie syntetycznego jadu węża, ale także połączenie peptydów biomimetycznych z retinolem. Skóra po zastosowaniu serii staje się nie tylko rozluźniona i gładka, ale także dogłębnie nawilżona i uelastyczniona. Produkty Correctionist wpływają na zatrzymanie procesu degradacji elastyny i pobudzają jej produkcję, dzięki czemu skóra jest napięta oraz nie pogłębiają się i nie powstają nowe zmarszczki .