fbpx
Home / Wiosenne porządki / CHRONOLOGICZNE STARZENIE SKÓRY

CHRONOLOGICZNE STARZENIE SKÓRY

sensilis-chronologiczne-starzenie-się-skóry

CHRONOLOGICZNE STARZENIE SKÓRY

Zmarszczki są najbardziej widocznym objawem starzenia się skóry. Linie mimiczne i kurze łapki to mankamenty skóry dojrzałej, które pogłębiają się wraz z wiekiem. Proces ten zachodzi indywidualnie dlatego bardzo często skóra naszej twarzy ma inny wiek, niż wiek metrykalny.  Starzenie się organizmu związane jest z różnymi mechanizmami zachodzącymi w naszym ciele. Największy wpływ mają chronologiczne zmiany zachodzące w organizmie. Jest wiele teorii dotyczących przyczyn i tempa starzenia się skóry. Dzięki poznaniu tych procesów oraz możliwości ich opóźniania, w dermokosmetykach możemy stosować odpowiednie substancje, które  będą przeciwdziałać temu niekorzystnemu procesowi.

Aktywna walka ze starzeniem

Apteczne kosmetyki zawierają składniki aktywne, które mają właściwości przeciwzmarszczkowe oraz silnie stymulujące skórę do jej odbudowy i regeneracji. Bardzo ważnym aspektem dermokosmetyków jest ich zdolność do oddziaływania na poziomie naskórka jak i głębszych partii skóry właściwej. W tej warstwie zachodzą wszystkie mechanizmy odbudowy, które są odpowiedzialne za tworzenie nowych komórek i struktur skóry m.in. kolagenu i elastyny. Używając odpowiednich dermokosmetyków mamy możliwość zmniejszenia objawów chronologicznego starzenia się skóry. Do najaktywniejszych substancji czynnych wykorzystywanych w wysokiej jakości dermokosmetyków, są roślinne komórki macierzyste oraz peptydy biomimetyczne. Związki te zostały w ostatnich latach bardzo dobrze poznane przez biotechnologów i lekarzy. Dzięki temu mamy pewność, że ich działanie jest bezpieczne, skuteczne i długoterminowe.

komorki_macierzyste

Tajemnicze komórki macierzyste

Komórki macierzyste są unikatowe ze względu na umiejętność dzielenia się i różnicowania na różne rodzaje komórek. Posiadają zdolność do samoodnowy oraz stymulują pozostałe komórki do regeneracji. Wykorzystanie tego potencjału w dermokosmetykach pozwala spowolnić proces naturalnego starzenia, dzięki ochronie naszych komórek skóry przed wpływem środowiska zewnętrznego. Wysokie powinowactwo do budowy naskórka powoduje, że mogą one głęboko przenikać. Roślinne komórki wspomagają funkcje naprawcze dzięki czemu stan naszej cery szybko poprawia się. Przy systematycznym stosowaniu kosmetyków z ich zawartością skóra będzie bardziej jędrna i zagęszczona, powodując zmniejszenie zmarszczek. Regeneracja i ochrona struktur skóry daje szybki efekt odmłodzenia i poprawy kondycji cery.

Wszechstronne peptydy biomimetyczne

Drugą grupą nowoczesnych składników stymulących skórę są peptydy biomimetyczne. Białka te wykazują wysoką aktywność dzięki czemu mają szerokie spektrum działania. Peptydy pobudzają komórki skóry do produkcji włókien kolagenowych i elastynowych. Proces ten jest możliwy dzięki zbliżonej budowie peptydów do naszych naturalnych występujących w skórze. Wzrost ilości kwasu hialuronowego, kolagenu i elastyny powoduje zwiększone napięcie, jędrność i elastyczność naszej twarzy. Biomimetyczne białka mogą także transportować inne składniki aktywne zawarte w kosmetykach w głębsze warstwy skóry. Wszystkie te właściwości powodują, że peptydy efektywnie zmniejszają negatywne skutki starzenia się skóry.

peptydy_biomimetyczne
upgrade

Upgrade Chronolift kontra zmarszczki

Marka Sensilis wykorzystuje potenciał obu składników w swojej serii Upgrade Chronolift. Jest to formuła przeznaczona dla cery z objawami chronologicznego starzenia się. Dodatkowo kompleks substancji liftingujących powoduje, że nasza skóra staje się natychmiast napięta i i wygładzona. Polisacharydy z owsa i proteiny z soi aktywnie zagęszczają skórę, a mika soft-focus rozświetla i ujednolica nasz naturalny koloryt. Stosowanie kremu na dzień, noc i pod oczy spowoduje, że nasza twarz odmłodzi się, a My będziemy czuły się dalej pięknie i młodo.