fbpx
Home / Pielęgnacja jesienno-zimowa / NAWILŻENIE SKÓRY NA JESIEŃ

NAWILŻENIE SKÓRY NA JESIEŃ

nawilżenie-skóry-na-jesień

Nawilżenie skóry na jesień

W okresie jesiennej kapryśnej pogody, skóra wymaga szczególnej pielęgnacji związanej z zmianami temperatur. Cera w chłodne i wilgotne dni jest narażona na podrażnienia oraz przesuszenie. W efekcie skóra staje się sucha i ściągnięta, a w dotyku szorstka i nadmiernie łuszcząca. Niekorzystny wpływ czynników zewnętrznych może spowodować szybsze starzenie się skóry oraz pojawienie się nowych zmarszczek.

Czy należy nawilżać skórę przetłuszczającą się?

Powinniśmy pamiętać, że osoby posiadające skórę mieszaną i tłustą także potrzebują optymalnej dawki nawilżenia swojej problematycznej cery. Bardzo ważne jest, żeby nawilżać ją prawidłowo, aby nie wpaść w tak zwane martwe koło skóry przetłuszczającej się. Jeżeli posiadaczki takiej cery nie będą tego robić, to będzie ona bronić się przed przesuszeniem. W konsekwencji będzie produkować jeszcze więcej sebum, a co za tym idzie cera będzie jeszcze mocniej przetłuszczać się, błyszczeć oraz będą powstawały nowe zaskórniki. Naskórek jest w stanie wytworzyć sobie tylko tłuszczową warstwę ochronną, ale nie potrafi sam się nawodnić.

TEWL co to takiego?

Nadmierna utrata wody ze skóry powoduje jej wysuszenie, a w fachowym tłumaczeniu oznacza to zwiększoną transepidermalną utratę wody ze skóry tj. TEWL.  Zjawisko to jest w pełni naturalne i towarzyszy nam każdego dnia. Niektóre czynniki mogą spowodować jego zwiększenie, a to oznacza przesuszenie skóry. Musimy pamiętać, że woda znajdująca się w naskórku nie tylko dba o prawidłowe nawodnienie cery, ale także bierze udział w wielu biologicznych procesach zachodzących w głębszych warstwach skóry. Woda jest także jednym z głównych składników wszystkich komórek, więc jeżeli jest jej mniej, to wtedy procesy odnowy naskórka są zaburzone, a cera staje się mniej elastyczna i jędrna.

Dogłębne nawilżenie kosmetyczne

Dobór odpowiedniego dermokosmetyku nawadniającego naszą skórę jest bardzo ważny o każdej porze roku. Tylko  produkty głęboko nawilżające są w stanie optymalnie magazynować wodę w naskórku.  Sensilis Hydra Glacier oferuje dwa produkty o takim działaniu, więc możemy dobrać konsystencję odpowiednią do rodzaju cery. Bogatsza formuła kremowa zawiera masło shea bogate w witaminy, wzmacnia barierę hydro-lipidową oraz chroni przed odwodnieniem skóry suchej. Lekka konsystencja żel-kremu dedykowana dla skóry mieszanej dzięki wysokiej zawartości aloesu zapewnia komfort, lekkość i łagodzenie podrażnień. Hydra glacier zawiera kombinacje niezbędnych minerałów zawartych w wodzie z szwajcarskich lodowców, które uzupełniają niedobory makro i mikroelementów w skórze. Kwas hialuronowy zmikronizowany i wyciąg z owocu granatu zapewniają długotrwałe nawilżenie, ochronę i regenerację naskórka.

Działanie kompleksowe

Kosmetyki nawilżające  do codziennego stosowania to podstawowy element programu nawilżającego nasz organizm. Należy dodatkowo pamiętać o  wypijaniu wody w ciągu dnia – minimum 1,5 litra. Skóra doceni nasze starania, jeżeli będziemy unikać klimatyzowanych pomieszczeń oraz będziemy stosować odpowiednie preparaty dobrane do naszego rodzaju skóry. Dzięki tym przyzwyczajeniom nasza cera będzie gładka, elastyczna, bez zbędnych zmarszczek oraz odpowiednio nawodniona.