fbpx
Home / Ukojenie dla skóry / UKOJENIE DLA ZESTRESOWANEJ SKÓRY

UKOJENIE DLA ZESTRESOWANEJ SKÓRY

sensilis-ukojenie-dla-zestresowanej-skóry-detox

Ukojenie dla zestresowanej skóry

W chwili obecnej nie ma ludzi, którzy mogliby powiedzieć, że nie wiedzą co to stres. Każda osoba, niezależnie od wieku, wykształcenia czy miejsca zamieszkania spotyka się z sytuacjami, które są dla niej trudne i powodują uczucie lęku albo strachu. Długotrwale utrzymujący się stres ma wiele negatywnych konsekwencji np. w postaci złego samopoczucia lub braku energii. Efekty naszych lęków widoczne są także na skórze twarzy. Większość problemów związanych z naszą cerą jest zależna od hormonu stresu – kortyzolu. Ilość tego hormonu wzrasta, gdy organizm jest narażony na permanentny stres. W takiej sytuacji zaburzone są mechanizmy odpowiedzialne za utrzymanie skóry w dobrej kondycji.

 

Utrata witalności

Pierwszym efektem działania stresu jest utrata witalności i energii, następnie pojawiają się delikatne zmarszczki, suchość oraz niejednolity kolor skóry. Objawy te towarzyszą procesowi starzenia się skóry, który genetycznie rozpoczyna się po 25 roku życia. Widoczne zmiany wynikają z zwalniających procesów zachodzących w skórze właściwej, w efekcie czego odbudowa kolagenu i elastyny jest wolniejsza oraz zmniejszają się możliwości regeneracji uszkodzonych komórek skóry. Wszystkie procesy zachodzące w skórze mają także ważny wpływ na prawidłowy poziom nawilżenia naszej cery.

 

Zmarszczki mimiczne nie tylko od śmiechu

Bardzo często mówimy, że mamy zmarszczki mimiczne, od częstego uśmiechania się i z powodu dużej ekspresji. Niestety, stres powoduje pogłębianie się tych zmarszczek ze względu na stałe napięcie mięśniowe , które sprawia, że wyglądamy na osoby starsze niż jesteśmy faktycznie. Wiele młodych osób, które przeżywają dużo negatywnych emocji widzi wówczas, że nie tylko stan ich cery pogarsza się, ale także zauważają pierwsze siwe włosy.

 

Szybka reakcja

Istotnym elementem w przywracaniu skórze zdrowego wyglądu jest szybka reakcja. Najbardziej istotne będzie wykluczenie z życia – w miarę naszych możliwości czynników stresujących. Poprawa naszego samopoczucia spowoduje, że poprawi się również nasza cera oraz będziemy mogli zmniejszyć skutki przyspieszonego starzenia się skóry.

 

Antyoksydanty

Najbardziej skuteczną bronią w walce z zmarszczkami oraz pogarszającym się stanem naszej cery będą antyoksydanty. Związki te przyczyniają się do zmniejszenia stresu oksydacyjnego zachodzącego w naszym organizmie poprzez neutralizowanie wolnych rodników, które przyspieszają proces starzenia się skóry. Naturalne przeciwutleniacze zawarte w ekstraktach i olejach roślinnych są drogocennym źródłem wielu witamin, minerałów i polifenoli.

 

Supreme DTX

Skoncentrowanym źródłem antyoksydantów oraz wielu przydatnych substancji regenerujących skórę twarzy i całego ciała jest naturalny suchy olejek Supreme DTX. Połączenie dziesięciu naturalnych olejów i ekstraktów daje nam produkt o silnym działaniu przeciwzmarszczkowym oraz odbudowującym. Mieszanina oleju makadamia, ryżowego i passiflory jest idealna dla cery suchej, zniszczonej, wiotkiej oraz mało elastycznej. Koktajl witaminowy silnie stymuluje skórę do zwiększenia ilości protein, zwłaszcza kolagenu w skórze właściwej. Witamina E, czyli witamina młodości wspomaga działanie innych związków aktywnych i jest naturalnym antyutleniaczem. Zawarte w olejku aminokwasy przyczyniają się do zachowania wysokiego stopnia nawilżenia naszej cery. Dodatkowo piękny słodkawy, orzechowo-waniliowy zapach zapewnia nam aromaterapię, która skutecznie poprawia nasz nastrój, dzięki czemu możemy zapomnieć o wszystkich stresujących sytuacjach.