fbpx
Home / Pielęgnacja jesienno-zimowa / Tajniki pielęgnacji skóry w okresie jesienno-zimowym

Tajniki pielęgnacji skóry w okresie jesienno-zimowym

B-Respect-pielegnacja-zimowa

Tajniki pielęgnacji skóry w okresie jesienno-zimowym

 

Skóra woła o pomoc

Na wygląd naszej cery wpływają różne czynniki zewnętrzne, które mogą powodować zmiany pozytywne jak i negatywne w delikatnej skórze naszej twarzy. Jeżeli zastosujemy kilka odpowiednich zasad pielęgnacyjnych nasza skóra będzie profilaktycznie chroniona przed szkodliwymi czynnikami środowiska, które nas otacza. Musimy pamiętać, że na stan naszej skóry ma wpływ „środowisko” w którym żyjemy tj. temperatura otoczenia, przejścia zimno-ciepło, zanieczyszczenia powietrza oraz klimatyzowane i ogrzewane pomieszczenia, w których przebywamy na co dzień. Jeżeli spędzamy dużo czasu w pomieszczeniach które nie są wietrzone nasza skóra staje się szara, łatwiej wiotczeje oraz zmniejsza się jej sprężystość. Natomiast długie przebywanie na dworze w warunkach jesienno-zimowych, gdzie wiatr i skoki temperatur dają negatywne skutki widoczne na naszej twarzy, możemy odczuwać nadmierne przesuszenie, rozszerzenie naczyń włosowatych, a co za tym idzie zwiększony rumień oraz uczucie ściągania i podrażnienia. Niewłaściwa pielęgnacja cery może pogłębić już istniejące dolegliwości delikatnej skóry prowadząc do pieczenia, swędzenia, łuszczenia, a nawet pękania naszego naskórka.

 

Nowoczesna kosmetologia na ratunek skórze

Współczesna kosmetologia ma do zaoferowania wiele substancji aktywnych które będą chronić naszą skórę przed tymi czynnikami oraz będą ją stymulować do ochrony i regeneracji. Zastosowanie odpowiednich preparatów dermokosmetycznych pozwoli na utrzymaniu skóry w zdrowym stanie dzięki zastosowaniu właściwych składników nawilżających i odżywczych w tym lipidów które tworzą barierę ochronną, przeciw utracie wilgoci z naszego naskórka. Dobranie odpowiedniego kremu z wysoką zawartością witamin, które będą stymulować naszą skórę do wytwarzania odpowiednich komponentów spowoduje, że będzie ona w stanie walczyć z szkodliwym wpływem środowiska.

Nowość- B-Respect – odczulanie i regeneracja

Marka Sensilis w swojej bogatej ofercie asortymentowej ma do zaoferowania najnowszą serię produktów B-RESPECT o silnych właściwościach ochronnych i łagodzących. Specjalnie skomponowany skład idealnie dostosowuje się do potrzeb skóry zarówno suchej jak i mieszanej z szczególnych uwzględnieniem osób z cerą wrażliwą i alergiczną. Seria B-RESPECT składa się z lekkiego kremu na dzień o konsystencji fluidu z filtrem SPF15 oraz ultra-kojącego kremu na noc o konsystencji bogatszej, ale nie obciążającej. Bogactwo substancji czynnych zapewnia idealną ilość naturalnych ekstraktów, witamin i lipidów zapewniających efekt silnej regeneracji i odżywienia naszej cery w trudnym czasie niskich temperatur i ogrzewania. Unikatowa kompozycja czystego oleju z marakui oraz masła shea powoduje, że skóra staje się gładka, miękka oraz jest chroniona przed wysuszeniem i podrażnieniem. Wykazują one silne działanie regenerujące, powodują pogrubienie warstwy hydro-lipidowej poprzez wspomaganie magazynowania wody przez komórki skóry oraz naturalnie chronią przed czynnikami zewnętrznymi środowiska. Olej z passiflory dodatkowo jest cennym źródłem wapnia, fosforu, witamin i NNKT, które są silnymi neutralizatorami wolnych rodników i antyutleniaczami. Seria B-RESPECT uspakaja i działa przeciw zapalnie dzięki zawartości aloesu oraz bisabololu pochodzącego z rumianka, o silnych właściwościach poprawiających mikro-krążenie śródskórne oraz wzmacniające wytrzymałość naczyń krwionośnych na skoki temperatur. Ostatnią typowo lipidową substancją aktywną jest skwalan posiadający szerokie spektrum działania tj. nawilżające, wzmacniające barierę skórną, antyok­sydacyjne, spłycające zmarszczki, zmniejszające łuszczenie, wygładzające i zmiękczające skórę. Ułatwia transport substancji aktywnych w głąb skóry szczególnie witaminę E czyli witaminę młodości.

Na zimowe chłody

Przy systematycznym stosowaniu serii produktów Sensilis nie musimy się obawiać negatywnego wpływu naszego środowiska, w którym żyjemy. Cieszmy się spacerami w ten jesienny czas pełen kolorowych liści i doceniajmy uroki śnieżnego puchu w okresie zimowym, nasza skóra będzie odpowiednio chroniona i stymulowana do regeneracji, więc nawet wiatr i mróz nie jest nam straszny.